Inmiddels volgt hij via Aethon het traineeship Wonen & Vastgoed en werkt hij bij Dudok Wonen in Hilversum, waar hij dagelijks bijdraagt aan prettig en veilig wonen voor bewoners.
Max begon al op jonge leeftijd in de detailhandel en groeide door naar verschillende managementfuncties. Toch merkte hij na verloop van tijd dat hij toe was aan iets nieuws. “Ik vond het werk altijd leuk, maar naarmate ik ouder werd, merkte ik dat ik iets anders wilde.”
Via een online zelfstudie in vastgoed en makelaardij ontdekte hij een nieuwe passie. “Vooral het stukje vastgoed vond ik heel interessant. Eigenlijk sprak alles rondom wonen en gebouwen me altijd al aan. Als kind wilde ik zelfs architect worden.” Omdat hij nog geen ervaring had in de sector, zocht hij naar een manier om de overstap te maken. Zo kwam hij bij het traineeship van Aethon terecht.
Tijdens de Talent Day kreeg Max direct een positief gevoel. “Wat me aansprak, was dat je ergens vanaf nul kunt beginnen en tegelijkertijd veel deuren voor jezelf opent. Je krijgt de kans om uit te zoeken welke kant binnen wonen en vastgoed écht bij je past.”
Juist die combinatie van leren en ontdekken maakte het traineeship voor hem aantrekkelijk.
“Voor mensen die graag in de leefomgeving en het wonen aan de slag willen, biedt het traineeship ontzettend veel mogelijkheden.”
Inmiddels werkt Max bij Dudok Wonen in Hilversum, waar hij zich bezighoudt met dagelijks onderhoud van woningen. Iedere werkdag begint met het doornemen van zijn mailbox. “Het is een drukke baan. Als je vier zaken hebt weggewerkt, komen er alweer vijf nieuwe bij.”
De vragen waarmee hij te maken krijgt, lopen sterk uiteen. “Soms ga ik bij bewoners langs omdat er technische problemen zijn, bijvoorbeeld een vloer die bol gaat staan. Maar ik krijg ook meldingen over overlast of andere onderhoudsvragen.” Juist die afwisseling maakt het werk interessant. “Geen enkele dag is hetzelfde.”
In zijn functie moet Max regelmatig beoordelen of een probleem onder de verantwoordelijkheid van de woningcorporatie valt of dat bewoners er zelf iets aan kunnen doen. Dat leidt soms tot lastige gesprekken. “Als wij besluiten dat iets voor rekening van de bewoner is, zijn mensen het daar niet altijd mee eens.”
Dankzij zijn ervaring in de retail voelt hij zich daar goed op voorbereid. “Ik ben vanuit mijn vorige werk gewend om met klanten om te gaan. Daardoor maak ik me daar niet zo snel druk om.”
Wat Max het mooiste vindt aan zijn werk, is dat hij direct merkt wat zijn inzet betekent voor bewoners. “Soms krijgen we hele mooie terugkoppelingen van mensen die blij zijn dat ze snel geholpen zijn of dat een probleem goed is opgelost. Dan hoor je dat mensen weer prettig kunnen wonen. Daar doe je het uiteindelijk voor.”
Juist dat persoonlijke contact en de zichtbare impact geven hem veel energie.
Inmiddels volgt Max het traineeship al bijna een jaar. De combinatie van werken en leren bevalt hem goed. “Het werk vind ik ontzettend leuk en ik werk met fijne collega’s. Dat zorgt ervoor dat ik iedere dag met plezier naar mijn werk ga.”
Voor Max was het traineeship bovendien de ideale manier om een carrièreswitch te maken. Zonder ervaring in de sector kreeg hij de kans om zichzelf te ontwikkelen en tegelijkertijd praktijkervaring op te doen. “Je investeert een paar jaar in jezelf, maar daar krijg je ontzettend veel voor terug.”
Wil jij net als Max een nieuwe richting inslaan, jezelf ontwikkelen en impact maken binnen het domein Wonen? Via Aethon krijg je de kans om praktijkervaring op te doen, nieuwe vaardigheden te ontwikkelen en een stevige basis te leggen voor jouw toekomst. Bekijk de mogelijkheden op Aethon.nl/vacatures/woningcorporatie en ontdek welke functie bij jou past.